TS-11 Iskra Bis DF 1/72 Arma Hobby

Przedstawiam mój drugi model Iskry AH jaki złożyłem (pierwszy to cały szary model testowy). Tak samo jak i w przypadku pierwszej budowy, model ten był szybkim tematem. Nie dorzucałem żywic i blaszek, chciałem szybko mieć efekt gotowego modelu.

Model zrobiony z próbnych wtrysków dlatego w kilku miejscach ma jeszcze niedociągnięcia. Kalkomanie z zestawu testowego (druk w MF Zone) gdyż nakładałem je jeszcze przed drukiem kalkomanii docelowych. Malowanie farbami Life Color, brudzenie znikome, raczej na zasadzie delikatnego postszejdingu i delikatnego łosza.  Przednia owiewka kabiny jeszcze z najwcześniejszych próbnych wtrysków, stąd jej matowość. Osłonę kabiny dałem już z późniejszych testów, dlatego jest wyraźnie lepszej jakości.

468 ad

2 komentarze

  1. Ten model Iskry to istne objawienie. Po wielu zrobionych modelach ZTSu za czasów podstawówki i składnic harcerskich można wrócić do czasów dzieciństwa. Z jednym wyjątkiem – sporym doświadczeniem i warsztatem.
    Jak na próbne wtryski to ten model prezentuje się wyśmienicie!
    Dwa tygodnie temu byłem w Siermirowicach gdzie mogłem poklepać TS-11 zrobić dokładną dokumentację fotograficzną do zrobienia modelu, który planuję właśnie w tej skali zrobić. Znajdę gdzieś w piwnicy stary model klejony podsuszonym klejem z fiolki i obok postawię Armowską Iskrę. To jest pomysł!!

  2. Tak się zastanawiam… Klapy niewychylone posiadają w niewielkiej odległości od krawędzi linię podziału na całej długości (jak w rzeczywistej maszynie). Natomiast klapy wychylone są całe gładkie po tej stronie (z drugiej strony są tylko ślady po wypychaczach). Czy to celowy zabieg, czy dodatkowe miejsce do poprawki? Jeżeli to drugie, to warto byłoby uaktualnić PDF pokazujący linie do poprawy.

Trackbacks/Pingbacks

  1. TS-11 Iskra z Arma Hobby 1/72 » Modelarstwo - […] Zobacz więcej na blogu Marcina link […]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.