Dziś coś zupełnie innego na blogu. Mały inbox najnowszego modelu w skali 1/700 firmy Tamiya. Nazwa okrętu dla wszystkich interesujących się druga wojna światową na Pacyfiku jest doskonale znana. Tym razem jednak nie mamy do czynienia z modelem nie IJN tylko współczesnym JS ( okręt JMSDF)

Model jest repliką najnowszej fregaty japońskich morskich sił samoobrony, która jest też pierwszym okrętem tej klasy. Model w skali 1/700 ma długość około 19 cm. Składa się z trzech szarych ramek oraz kalkomanii, cienkiego papieru z banderami, małej ramki z polycap’ami do elementów ruchomych..

W zbliżeniach detal wygląda bardzo dobrze. Pięknie zrobiony jest śmigłowiec Seahawk. W konstrukcji modelu jest hangar ze wszystkimi detalami wewnątrz. Sam pokład też ma odpowiednią fakturę i detal. Bardzo ciekawa jest konstrukcja modelu. Po sklejeniu połówek, od dołu dokleja się kolejne segmenty z oporządzeniem i uzbrojeniem okrętu. Taka konstrukcja modelu wynika z bryły kadłuba podporządkowanej zasadom stealth. Ściany burt zasłaniają wnętrze.

Kilka zbliżeń i konstrukcja modelu w instrukcji.

Na koniec zbliżenia kalkomanii i porównanie wielkości z drugowojennym niszczycielem Fletcher oraz klasykiem czyli fregatą Oliver Hazard Perry, oczywiście oba w 1/700.

Model jest bardzo dobrze opracowany i wydaje się być godny polecenia. Poza walorami czysto modelarskimi jest to też po prostu piękny okręt gdzie wszystkie proporcje są idealne. Jedna z ładniejszych współczesnych fregat . Na pewno miniatura tego okrętu ozdobi nie jedna kolekcje.