UH-1B Italeri 1/72 HAL-3 Seawolf

Huey to klasyk wśród śmigłowców. Jednym z ciekawszych maszyn, z wczesnej wersji z krótką kabiną, były Gunshipy wspierające działania komandosów US Navy Seals. Dla mnie atrakcją jest właśnie malowanie z jednostki NAVY. Co do samego zestawu wyjściowego to jest to dobrze znany, stary model Italeri. Mimo wieku nadal trzyma dobry poziom. Model zrobiłem  praktycznie prosto z pudełka, poprawiłem jedynie ogon i minimalnie pogrzebałem w kabinie.

Jaka to wersja Hueya

HAL-3 SeaWolf latali na hueyach B i C, jednak wersja B była zmodernizowana i miała ogon z C (belka i statecznik pionowy), natomiast na zdjęciach statecznik poziomy wygląda jak od wersji B. Dlatego tez ogon wziąłem od wersji C (złom modelarski) i dodatkowo poprawiłem jego kształt dodając około 1mm (większa cięciwa i profilowe wygięcie w lewo). Najłatwiej rozróżnić wersję B od C po rurce pitota. B ma z przodu kadłuba przed kabiną pilotów po lewej stronie a C ma na dachu. Osłona silnika w B mogła być taka sama ja w C.

Malowanie i oznaczenia

W malowaniu inspirowałem się tym zdjęciem ze strony http://www.seawolf.org/larryrogers/third/bg_img_079.html

huey

Widać wyraźnie że belka ogonowa jest nowsza, przedział za kabiną ciemniejszy a góra kadłuba wypłowiała, zwróćcie uwagę na różnokolorowe łopaty wirnika ogonowego. Dodatkowo ogon mocno okopcony od silnika.
uh1b_001

uh1b_002

uh1b_003

uh1b_005

uh1b_006

uh1b_007

468 ad

1 Comment

  1. Ładnie zrobiona maszyna – mała, ale za to efektowna. U mnie też czeka na wykonanie, ale z pudła Hobby Bossa. Dzięki za nową inspirację!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.