Kolejny model jednego z moich ulubionych samolotów. Wildcat w każdej wersji jest dobrym tematem. Tutaj przedstawiam F4F-3 czyli najwcześniejsza bojową wersję dzikiego kota.

Do wczesnego F4F szykowałem się od dłuższego czasu. Na pewno zestaw skrzydeł z klapami, który zrobiłem dla Attack Squadron ułatwił mi to zadanie. W modelu użyłem żywicznego wnętrza firmy True Details, które rozwiązuje problem wnęki podwozia. Dodatkowo lekko poprawiłem silnik.

Najfajniejszym etapem było jak zwykle malowanie. Po doświadczeniach z Korsarzem, zdecydowałem się namalować aerografem gwiazdy od szablonu. Dzięki temu nie miałem problemu z wchodzeniem kalkomanii w linie. Wybór malowania też był specyficzny, gdyż wybrałem samoloty z początku 1942 kiedy to na samolotach US NAVY wymalowano ogromne gwiazdy z czerwonymi polami. Dodatkowo często się zdarzało, że poprzednie, mniejsze, spłowiałe gwiazdy  wystawały spod spodu.

Po wymalowaniu gwiazd zostało tylko skończyć weathering oraz podklejać wszystkie drobne elementy. Mimo to wykończenie modelu zajęło mi ponad rok.

Może Cię zaciekawią:

F4F-4 Hasegawa 1/72