Oto moje pierwsze podejście do skali 1/144. Dzięki wysypowi w ostatnim czasie doskonałych model w tej skali można było się zmierzyć z modelarstwem przez duże M. Długonosa Foka japońskiego producenta to doskonały model który jest naprawdę warty uwagi.

Nie taka skala 1/144 straszna jak ją malują.

Model jest totalnie bezproblemowy, niewielka ilość części powoduje że budowa to jest połowa wieczoru. Cała trudność w tej skali to czyste sklejenie oraz malowanie.  Pomimo miniaturowej wielkości jakość powierzchni modelu jest doskonała, delikatne linie podziału po pomalowaniu sprawiają, że model wygląda jak klasyczna 72 na zbliżeniach. Pokusiłem się nawet na odrobinę efektów malarski.

Zapałkę dodałem dla pokazania ogromu tego modelu. Jako podkładu użyłem Surfacera Gunze, biały kolor to farba Hataki. Potem nałożyłem kolory z palety Gunze.

 

Kalkomanie w zestawie Platza drukował Cartograf co niewątpliwie ułatwiło ten etap. Ciekawym zabiegiem jest połączenie wszystkich oznaczeń na burtę czy skrzydło jako jedną kalkomanię. Przyspiesza to bardzo pracę i zabezpiecza przed popełnieniem błędu we wzajemnym położeniu kalkomani. cały spód to są kalkomanie, kolor czerwony i biały to 3-4 kalkomanie do nałożenie. Znowu duże ułatwienie, trzeba tylko zadbać o dobre wejście kalki w powierzchnię. Dużo Sola trzeba lać a i tak w moim przypadku nie wyszło najlepiej.

Tak prezentuje się skończony model